°•☆Як завести щоденник ☆°•

01.08.2023

Доброго панству часу! Для початку, хотів би виділити пункти, чому мати щоденник - це корисно та навіть, цікаво: 
1) Можливість фіксування памятних події в житті, та приємних моментів;
2) Поле для творчості та креативу;
3) Зняття стрессу, розслаблення;

Що ж, ви вирішили завести щоденник - та я нагадаю, що щоденник може бути особистим, тематичним, планувальником, тощо - пепеслідувать різні цілі. Тому ціль - це перше, на чому ми закцентуємось:

Крок 1: Визначення цілі.
Для цього візьмемо бумагу (можно паперовий стікер, щоб потім вклеїти в блокнот на форзац, щоб по цьому надалі орієнтуватися). Задайте собі питання: що саме я хочу получити від ведення щоденнику? Я хочу більше креативу в своєму житті, чи може в майбутньому поринати в спогади? Чи може, я хочу покращити письменницькі навички - чи навпаки, я хочу більше малювати? Обміркуйте це з різниз сторін, та довіртеся відчуттям. Бажанея та цілі випишіть перечнем на листку  
 
Крок 2: Блокнот/зошит під щоденник. 
Тут вже потрібно буде обміркувати матеріальний аспект. Можливо, вам придеться купити блокнот або зошит - вам потрібно роздивитися варіанти під категоріями "бумага", "обкладинка", "розгортання", та інші аспекти, котрі можуть бути для вас важливими - матеріал, формат, тощо. 

Поради з приводу:
°Бумага° 
- В лінійку - удобніше писати;
- В клітку - удобніше чертіти (для планінгу);
- В точку - для всього;
- Без ліновки - удобніше малювати;
- Плотна бумага - для малювання, акварелі або фломастерів;
- Тонка - для карандаша, ручки (але декотрі ручки можуть протікати!);

 °Обкладинка° 
- Тверда - удобно навіть без столу, в дорозі;
- М'яка - легко сгинати та розгинати;

°Розгортання°  
!Дуже раджу перевірити, чи добре розгортається! Інакше може бути складно писати - універсальним може бути блокнот на пружині або простий зошит.

  Звісно ж, треба обирати блокнот на власні уподобання та потреби. Хоча звісно ж, не обов'язково саме покупати - якщо у вас є дома вде багацько чудових блокнотів, ними також можно скористатися. Якщо якийсь не зовсім підходить, наприклад, обеладинкої - її дуже легко прикрасити або переробити, так, щоб вам подобалось. Або ще бюджетніший варіант - зробити щоденник самому, з підручних матеріалів! (Про це буде окрема стаття). Так звісно ж, ще цікавіше та креативніше, чи не так? ;) 


В цей же самий крок запишемо "Вибрати матеріали" для ведення щоденника. Це може бути проста ручка або олівець (любого кольору - залежить від настрою), або конкретні матеріали, такі як акварель, маркери, наліпки/вирізки, тощо. Якщо у вас багато матеріалів для щоденника, можно виділити окремий пенал або коробку, котрі також якщо що можно зробити самостійно ;).


Це все, звісно ж, дуже важливо - тому що від того, буде вам подобатися ваш щоденник та процесс створення чи ні, залежить ваше бажання не закидувати його.  


 Крок 3: Визначення регулярності ведення. 
Щоденник необов'язково вести щодня - його можно вести лва рази на тиждень, або раз в місяць, або... Все залежить від вас! Поставте собі нагадування, щоб не пропускати дні записів, та насолоджуйтеся процессом творчості з щоденником! *Порада: якщо хочете щоденно вести записи, але не впевнені в своїх силах, почніть з меньшого, наприклад, раз або два рази на неділю - і потрохи ви змодете прийти до щоденного ведення °•☆


Вуаля! У вас є щоденник, і ви тепер готові поступово заповнювати його - бажаю панству успіхів!  

 
☆Корисні поради: 

☆На початку можно зробити сторінку-знайомство з вами, або як мені здається дуже важлива сторінка - ідеї для заповнення, у перечні. Наприклад: 
• Ідей для за повнення:  
- Малюнок дня;
- За що я уохаю цей ранок;
- Мої спостереження;
- Улюблений фільм;
- Тощо;  

 *Перечень ідей для щоденнику я оформлю в окрему статтю. Доброго дня панству! 

© 2023 Генріх Баварський. Всі права захищені.
Створено за допомогою Webnode Файли cookie
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати